Nové taxislužby spouštějí své služby

Zakouřené automobily, špinavý interiér a pofidérní vzhled taxikáře. Tomu všemu možná bude brzy konec: do Prahy míří nové taxislužby založené na moderních technologiích. Včera média informovala o taxících Uber, brzy se chystá vstup nové taxi Praha 3000.

Rozrostou-li se služby taxikářů "na úrovni", je velice reálné, že konkurenční tlak donutí dosavadní poskytovatele taxislužeb změnit cenovou politiku a hlavně zvýšit kvalitu služeb. Tradiční taxikářské firmy totiž často využívají vozy nevyhovujících kvalit. "Už se mi několikrát stalo, že přijel vůz, o kterém jsem na první pohled pochybovala, že má technickou," říká studentka Petra. A má pravdu. Mnoho taxíků jezdících pod značkou tradičních firem je starších deseti let.

Nové taxikářské firmy, které budou fungovat na základě mobilní aplikace, slibují dojezd do 5 minut a nové, kvalitní vozy. Ceny přitom zůstávají na srovnatelné či nižší úrovni než konkurence. Po vstupu převratných Tick Tack taxíků se tedy můžeme těšit na další moderní taxíky, které budou opravdu "jiným kafem".