Artróza kolene časem potrápí každého

Artróze kolene se vyhne de facto jen poměrně málo lidí důchodového věku, je to zcela přirozený jev, který souvisí se stárnutím organismu. Její příchod však lze samozřejmě v mnohém uspíšit, stačí nedodržovat správnou životosprávu, neřešit dlouhodobé problémy s nadváhou, příliš aktivně sportovat nebo obecně fyzicky přetěžovat své tělo neúměrnou zátěží.

To vše je problémem, který zatěžuje i vnitřní orgány a vůbec celé tělo – a co víc, dá se velmi účinně řešit, stačí jen chtít!

A jak léčit artrózu kolene? Způsobů je vlastně poměrně mnoho, jen si důkladně vybrat (nebo se nechat instruovat ošetřujícím lékařem). Může jít například o injekční léčbu, terapii za účasti nejrůznějších medikamentů, věci se dá trochu pomoci i čistě přírodní cestou (například zařazením potravin bohatých na vápník, selen nebo zinek do našeho jídelníčku).
Dalšími možnostmi léčby této nemoci jsou magnetoterapie, radioterapie nebo třeba elektroterapie. Pokud se tyto možnosti zkombinují, je samozřejmě vyšší naděje na výsledek, důležitá je ale pro léčbu i skutečná víra ve zlepšení, tedy jinak řečeno pozitivní a jasná mysl.

Artróza kolene je vlastně laicky řečeno „borcení“ se tkáně chrupavky kolenního kloubu, která razantně snižuje jeho pružnost. Dvě kosti, které mají být za normálních podmínek odděleny vrstvou chrupavky a speciální tekutinou, se pak doslova třou o sebe a působí tak nemocnému místy až nesnesitelnou bolest.
Důležitá je i prevence. Pokud nemáte ve stravě dostatek mléčných výrobků nebo třeba zeleniny kvůli vitamínům a minerálním látkám, je třeba trochu jednat. Zamezit úbytku vápníku z kostí lze i tak, že budete tento minerál užívat ve formě tabletek. Pokud trpíte například alergií na mléko, je to docela vhodné řešení celé situace.

V poslední době se v Česku objevila léčba kmenovými buňkami. Nevěřte však, že jde o nějaký zázrak, který každému hned pomůže. Zatímco např. Dupuytrenova kontraktura má své řešení v jedné injekci, artróza kolene rozhodně takto snadné řešení nemá.