Rychlá půjčka může uhasit nejeden problém

Na českém finančním trhu působí nespočet nebankovních poskytovatelů rychlých online půjček, které se těší stále větší oblibě. V dnešní době není bohužel nijak obtížné spadnout do nenadálé finanční tísně a taková situace navíc může potkat víceméně kohokoliv.

Půjčka jako řešení nenadálých situací

Jenže jak takovou nepříjemnou situaci řešit? Každý, kdo už s ní má své zkušenost, vám potvrdí, že se nevyplatí nic odkládat. Rychlost je totiž na prvním místě, proto je důležité začít ihned jednat. Peníze dostanete na účet za několik málo sekund po podání záležitosti. Co pro to musíte udělat? V zásadě toho moc není. A vše se navíc odehraje v pohodlí vašeho domova.
Na začátku si ujasněte, o jakou částku budete žádat – všichni poskytovatelé si totiž stanovují maximální hranici, a ta se může značně lišit. Zatímco u některých finančních institucí dostanete najednou nanejvýš pět tisíc korun, u jiných to může být i třikrát tolik. A ještě jinde si třeba sjednáte úvěr i ve výši sta tisíc korun, záleží na výběru. U společnosti Provident, která je časem i klienty prověřená, si můžete půjčit až 80 000 Kč.
Zároveň však poskytují i relativně vysokou míru svobody co se týče splátek. Tak si můžete si zvolit i dobu splatnosti podle vlastních možností (i v tomto případě však jsou hranice jasně stanovené a déle než měsíc většinou druhá strana čekat nechce). Od toho se odvíjejí další poplatky, které se opět liší v závislosti na konkrétním poskytovateli.
Zpravidla zaplatíte za samotné zprostředkování půjčky (ačkoliv dají se nalézt i takoví poskytovatelé, kteří vám půjčku sjednají zdarma), nezanedbatelné číslo „schroustají“ úroky a na další výdaje se připravte v případě, že se rozhodnete splacení odložit a dobu splatnosti zpětně prodloužit. K vypočítání optimální půjčky pomohou klientům speciální internetové kalkulačky.