Nové bydlení v Praze je stále atraktivní

Developerský boom z počátku tisíciletí je za námi. Mezeru na trhu bydlení, kdy nebyl dostatek kvalitních nemovitostí, rychle zaplnily desetitisíce nových bytů. Díky dostupným hypotečním úvěrům mohly mladé rodiny snadno získat kvalitní bydlení v různých částech naší republiky. Nemovitost si mohli vybrat na desítkách nemovitostních serverů, hypotéku třeba na hypoteční kalkulaččce.

Dnes je situace odlišná. Ačkoliv jsou hypoteční úvěry historicky nejlevnější, pořídit si kvalitní bydlení už není snadné minimálně ze dvou důvodů: ceny nemovitostí oproti situaci před deseti lety výrazně podražily a nových nemovitostí už se tolik nestaví.

Přesto se najde ještě několik zajímavých projektů, které stojí za to zmínit. Nové byty na Praze 6 se staví v blízkosti Podbaby, která je atraktivní lokalitou. Oproti tomu byty Letňany jsou více na okraji města, přesto nabídnou mladým rodinám kvalitní bydlení v méně rušné lokalitě, která nabízí vše, co mladá rodina potřebuje.

Rozhodně stojí za to se po kvalitním bydlení poohlédnout, cítíte-li potřebu změnit Vaše bydliště. Developeři i přes omezenou kvantitu stále nabítí nemovitosti, kdy by člověk opravdu rád bydlel.